נעים מאוד להכיר

נורית רוט

שמי נורית רוט (רייטנר), ואני עוסקת בכתיבה ובעריכה כבר למעלה מחמש עשרה שנים.
את דרכי העיתונאית התחלתי בעיתון "דה-מרקר", ככתבת וכעורכת תחום המשפט של העיתון. לא רואים עלי, אבל אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. את כישרון הכתיבה שלי גיליתי עוד בימיי כעורכת דין, כשקיבלתי שוב ושוב מחמאות על הכתיבה המדויקת והבהירה שלי (לא אחת ניצחנו בזכותה בתיקים). לאחר שעזבתי את עולם המשפט, החלטתי להפוך את הכתיבה לייעוד ולקריירה ועברתי לעולם העיתונות.
את יכולות הכתיבה, הריאיון, התמצות והתחקיר שכללתי בשנות עבודתי ב"דה-מרקר". אחרי חמש שנים מרתקות ואינטנסיביות בעיתון, החלטתי לעזוב ולהתרחב לתחומים נוספים. הפכתי לעיתונאית ולכותבת ועורכת עצמאית.

בשנים אלה העמקתי את היכולת ללמוד נושאים חדשים ולצלול לעומקם של תחקירים מורכבים. כתבתי (ואני כותבת) כתבות ותחקירי עומק בשלל נושאים כמו חינוך, פסיכולוגיה, משפט, תרבות, עסקים, יזמות, טכנולוגיה, נדל"ן ועוד. כתבותיי הופיעו, בין השאר, בעיתונים ובמגזינים כמו "כלכליסט", "גלובס" ו"ליידי גלובס", "העין השביעית", "הארץ-דה מרקר", "אטמוספרה" של אל-על, "מקור ראשון", "החיים הטובים" ועוד. כמו כן עסקתי בכתיבה שיווקית לחברות ולאנשים פרטיים ולמדתי להתאים את הכתיבה שלי לצרכים המשתנים ולקולו הייחודי של הלקוח שלפניי. 

לכתיבת סיפורי חיים ולייעודי כסופרת צללים הגעתי בזכות אמי, הסופרת יהודית רותם. אמי הידועה בזכות ספריה המשובחים, מתפרנסת כבר מעל 30 שנה מכתיבת ספרים בהזמנה ובפרט סיפורי חיים – ביוגרפיות. היא לימדה אותי את כל מה שאפשר ללמוד בנוגע לאמנות עדינה ומורכבת זו, שדורשת לא רק כישרון כתיבה ויכולות ביצוע של ראיון ותחקיר, אלא גם רגישות, אמפתיה, הקשבה והכלה כמעט אין סופיות. הפרויקט המשותף הראשון של אמי ושלי היה ספר שכתבנו יחד על עולמם המורכב של אנשים המתמודדים עם מחלות נפש ("מקום של תקווה"). מאז, לשמחתי, אמי עורכת את כל הספרים והביוגרפיות שאני כותבת.

אני אוהבת אנשים ומרותקת לסיפוריהם, נהנית להקשיב להם, לדובב אותם ולצלול לעומק חייהם. אני אוהבת להביט בתמונות משפחתיות בשחור לבן מימים עברו, לקרוא מכתבים נוגעים ללב מתקופות רחוקות ולהוביל את לקוחותיי לאורך המסע הכה משמעותי, שבסופו יחזיקו בידם ספר שמתעד את סיפורם האישי.
בסיומו של כל מסע כזה, אני מרגישה שמחה, גאווה והכרת תודה על הזכות שניתנה לי לעסוק בעבודה משמעותית ומרגשת זו.

לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:

© כל הזכויות שמורות