ממליצים

  • “נורית סייעה לי בתחקיר ובכתיבה של חומרים משפטיים לצורך הוצאת ספר. ההבנה והידע המשפטיים שהביאה עמה, כמו גם ניסיונה ככותבת וכעורכת, ניכרו בעבודתה ובתוצרים היפים שהביאה. היא עשתה את עבודתה במקצועיות, ביעילות ובחריצות רבה, ולא פחות חשוב מכך – תמיד היה נעים לעבוד עמה. אני ממליץ בחום להיעזר בשירותיה.”

    השופט (בדימוס) דוד חשין, לשעבר נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים
  • “הצלחת לפתוח את סבתא שלנו בהמון כבוד, סבלנות, רגישות וחוכמה. בזכותך למדנו דברים חדשים על משפחתנו, שסבתא בחרה שלא לדבר עליהם. כתיבתך המרגשת גרמה לכולנו לדמעות הזדהות ואהבה לנערה בת ה- 16 שהגיעה לבדה לארץ והפכה בהרבה נחישות, עיקשות ואמונה לראש השבט המפואר שלנו..”

    רבקה שנקר, נכדתה של אסתר שיף
  • “נורית יקרה, רציתי להודות לך על העבודה המסורה והחשובה שעשית עם אבי, דב גרינוולד ז"ל, ועל כתיבת ספרו "החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי". כתבת ספר מרגש, מרתק וחשוב, שמבטא את דמותו של אבא בצורה הטובה והמדויקת ביותר.”

    רמי גרינוולד, בנו של דב גרינוולד

אודותיי

אסתר שיף ואני בהשקת ספרה "בדמע ושחוק"
אסתר שיף ואני בהשקת ספרה "בדמע ושחוק"

שמי נורית רוט (רייטנר), ואני עוסקת בכתיבה ובעריכה כבר למעלה מחמש עשרה שנים.
את דרכי העיתונאית התחלתי בעיתון "דה-מרקר", ככתבת וכעורכת תחום המשפט של העיתון. לא רואים עלי, אבל אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. את כישרון הכתיבה שלי גיליתי עוד בימיי כעורכת דין, כשקיבלתי שוב ושוב מחמאות על הכתיבה המדויקת והבהירה שלי (לא אחת ניצחנו בזכותה בתיקים). לאחר שעזבתי את עולם המשפט, החלטתי להפוך את הכתיבה לייעוד ולקריירה ועברתי לעולם העיתונות.
את יכולות הכתיבה, הריאיון, התמצות והתחקיר שכללתי בשנות עבודתי ב"דה-מרקר". אחרי חמש שנים מרתקות ואינטנסיביות בעיתון, החלטתי לעזוב ולהתרחב לתחומים נוספים. הפכתי לעיתונאית ולכותבת ועורכת עצמאית.

בשנים אלה העמקתי את היכולת ללמוד נושאים חדשים ולצלול לעומקם של תחקירים מורכבים. כתבתי (ואני כותבת) כתבות ותחקירי עומק בשלל נושאים כמו חינוך, פסיכולוגיה, תרבות,  עיצוב, משפט, יזמות, טכנולוגיה, נדל"ן ועוד. כתבותיי הופיעו, בין השאר, בעיתונים ובמגזינים כמו "כלכליסט", "גלובס" ו"ליידי גלובס", "העין השביעית", "הארץ-דה מרקר", "אטמוספרה" של אל-על, "מקור ראשון", "החיים הטובים" ועוד. כמו כן עסקתי בכתיבה שיווקית לחברות ולאנשים פרטיים ולמדתי להתאים את הכתיבה שלי לצרכים המשתנים ולקולו הייחודי של הלקוח שלפניי. 

לכתיבת סיפורי חיים ולייעודי כסופרת צללים הגעתי בזכות אמי, הסופרת יהודית רותם. אמי הידועה בזכות ספריה המשובחים, מתפרנסת כבר מעל 30 שנה מכתיבת ספרים בהזמנה ובפרט סיפורי חיים – אוטוביוגרפיות. היא לימדה אותי את האמנות העדינה והמורכבת הזו, שדורשת לא רק כישרון כתיבה ויכולות ביצוע של ראיון ותחקיר, אלא גם רגישות, אמפתיה, הקשבה והכלה כמעט אין סופיות. לשמחתי, אמי עורכת את כל הספרים והביוגרפיות שאני כותבת כסופרת צללים.

מאז שנוכחתי לראות עד כמה משמעותי, עמוק ומרפא הוא התהליך שעובר אדם המעלה על הכתב את סיפורו האישי, הבנתי שברצוני להנגיש את הידע הזה לכמה שיותר אנשים. כיום אני מעבירה סדנאות לכתיבת סיפורי חיים לקהל הרחב, בהן אני מלמדת את המשתתפים כיצד לכתוב ולתעד את סיפורם - האישי או המשפחתי - בכוחות עצמם. בנוסף, אני מכשירה מתנדבים העוסקים בגביית סיפורי חיים מבני ובנות הגיל השלישי והרביעי.

לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:

צרו קשר

שם

אימייל *

הודעה (יש לציין מס' טלפון) *

© כל הזכויות שמורות