ספרים לדוגמה

חיים שלובים - סיפורה של ח"כ מרים תעסה-גלזר
סיפור חייה של מרים תעסה-גלזר, לשעבר חברת כנסת מטעם הליכוד בכנסת ה-10 וה-11, וסגנית שר החינוך. הספר יצא לאור בדצמבר 2019, לרגל יום הולדתה ה-90 של מרים.
הספר עוקב אחר חייה של מרים, החל מעלייתה ארצה מתימן עם משפחתה כשהייתה כבת ארבע, ממשיך בהצטרפותה של מרים לתנועת האצ"ל ושירותה בשורות המחתרת לסילוק המנדט הבריטי, ועד לנישואיה לחיים גלזר, אותו הכירה בשורות הארגון. הספר מספר עוד על העשייה החינוכית ארוכת השנים שלה כמנהלת בית ספר בכפר נוער של בית"ר, ומרחיב על השנים מלאות העניין בהן כיהנה כחברת כנסת והפכה למנהיגה פורצת דרך.
"חזון מעשה וחותם" - סיפור חייו של אליעזר שפיר ז"ל
ספר הנצחה וזיכרון לאליעזר שפיר, שהיה מאושיות הקיבוץ הדתי ודמות מרכזית ומשפיעה בקיבוצו, בארות יצחק. אליעזר נולד בגרמניה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה ועלה לארץ עם משפחתו כשהיה כבן שמונה.  חייו קיבלו תפנית בגיל שמונה עשרה, כאשר קשר את גורלו בגורלו של קיבוץ בארות יצחק ובחר בו לבית. מאז ועד יומו האחרון ראה בפעולותיו למען הקיבוץ את ייעוד חייו. הספר משלב בין דברים שסיפר אליעזר בראיונות אישיים בשנותיו האחרונות, לבין קולה של אשתו מיכל, המרחיבה לאחר מותו את סיפורו של בעלה.
"עם בוא השמש" 
ספר שיחות, ספר דיאלוגי בין שני האחים לבית שהם: האחד הוא שלמה שהם, שופט ויושב ראש ועדת השחרורים בשב"ס בדימוס, וכיום דמות מובילה בעולמות התודעה והמנטורינג, והשני הוא פרופסור משה שהם, ראש המעבדה לרובוטיקה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון. הספר מאפשר הצצה נדירה לנפשם של שני אחים, שכל אחד מהם אדם יוצר רב-גווני, חושב ומשפיע.  


החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי - סיפור חייו של דב גרינוולד
דב נולד ב-1932 בכפר קטן בהונגריה, על גבול סלובקיה. בהיותו בן עשר נשלח על ידי אמו לבית היתומים של בודפשט, כדי להציל את בנה היחיד מאימת הכובש הנאצי. בתום המלחמה, כשהוא בן 13, גילה דב כי נותר גלמוד בעולם: שני הוריו נספו. הספר עוקב אחר מסע הישרדותו בימי המלחמה, עלייתו לארץ ישראל וקליטתו הלא פשוטה כ"ילד חוץ" בקיבוץ נען, ומלווה אותו עד שנותיו האחרונות.

החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי

בדמע ושחוק
בדמע ושחוק - סיפור חייה של אסתר שיף
סיפורה המשפחתי של אסתר (ארנה) שיף (לבית אקרהלט), ילידת ברלין 1921, שעלתה לארץ לבדה ב-1938 במסגרת עליית הנוער. הספר מתאר את קורותיה של משפחת אקרהלט לפני המלחמה ולאחר עליית הנאצים לשלטון, ועוקב אחר התאקלמותה של אסתר בארץ החדשה. באמצעות מכתבים מרגשים ששלחו לה הוריה ואחיה, מתעד הספר את קורותיה של משפחתה שנותרה בברלין. יעבור זמן עד שאסתר תגלה כי כולם, עד אחד, נספו. גם סיפור חייו של בעלה של אסתר, דוד שיף ז"ל, שעלה לארץ ישראל בגיל 16 מפולין, ונפטר בשיבה טובה ב-2016, מקבלים את מקומם בין עמודי הספר.

מקום של תקווה
מקום של תקווה
הכותבות, יהודית רותם ונורית רוט, יצאו למסע משותף שמטרתו למוסס את הסטיגמה החברתית והדעות הקדומות הקשורות לעולמם של המתמודדים עם בעיות נפשיות. הן ביקרו בהוסטלים, בקהילות תומכות ובדירות מוגנות, הקשיבו לסיפוריהם המרגשים של המתמודדים עם פגיעות נפשיות, והעלו אותם על הכתב. הספר נכתב בהזמנת חברת "שלו שירותי שיקום".


בדרך שלנו
"בדרך שלנו" - סיפורם של רננה וברוך גולד
סיפורם המשפחתי של בני הזוג גולד, ילידי ארצות הברית, אשר הגשימו את החלום הציוני ועלו לישראל בשנות ה-70. בארץ בנו קריירה ארוכת שנים כאנשי הוראה וחינוך, הקימו משפחה למופת ותרמו תרומה ניכרת לקירוב לבבות בין העמים. בכנות בלתי מתפשרת מתארים ברוך ורננה את סיפורם כזוג, כאישיויות נבדלות, כהורים לילדיהם, כבנים להוריהם, וכבני הארץ הזאת. 
לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:

© כל הזכויות שמורות