ספרים לדוגמה

חיים שלובים - סיפורה של ח"כ מרים תעסה-גלזר
סיפור חייה של מרים תעסה-גלזר, לשעבר חברת כנסת מטעם הליכוד בכנסת ה-10 וה-11, וסגנית שר החינוך. הספר יצא לאור בדצמבר 2019, לרגל יום הולדתה ה-90 של מרים.
הספר עוקב אחר חייה של מרים, החל מעלייתה ארצה מתימן עם משפחתה כשהייתה כבת ארבע, ממשיך בהצטרפותה של מרים לתנועת האצ"ל ושירותה בשורות המחתרת לסילוק המנדט הבריטי, ועד לנישואיה לחיים גלזר, אותו הכירה בשורות הארגון. הספר מספר עוד על העשייה החינוכית ארוכת השנים שלה כמנהלת בית ספר בכפר נוער של בית"ר, ומרחיב על השנים מלאות העניין בהן כיהנה כחברת כנסת והפכה למנהיגה פורצת דרך.החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו ליהחיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי - סיפור חייו של דב גרינוולד
דב נולד ב-1932 בכפר קטן בהונגריה, על גבול סלובקיה. בהיותו בן עשר נשלח על ידי אמו לבית היתומים של בודפשט, כדי להציל את בנה היחיד מאימת הכובש הנאצי. בתום המלחמה, כשהוא בן 13, גילה דב כי נותר גלמוד בעולם: שני הוריו נספו. הספר עוקב אחר מסע הישרדותו בימי המלחמה, עלייתו לארץ ישראל וקליטתו הלא פשוטה כ"ילד חוץ" בקיבוץ נען, ומלווה אותו עד שנותיו האחרונות.


בדמע ושחוק
בדמע ושחוק
סיפורה המשפחתי של אסתר (ארנה) שיף (לבית אקרהלט), ילידת ברלין 1921, שעלתה לארץ לבדה ב-1938 במסגרת עליית הנוער. הספר מתאר את קורותיה של משפחת אקרהלט לפני המלחמה ולאחר עליית הנאצים לשלטון, ועוקב אחר התאקלמותה של אסתר בארץ החדשה. באמצעות מכתבים מרגשים ששלחו לה הוריה ואחיה, מתעד הספר את קורותיה של משפחתה שנותרה בברלין. יעבור זמן עד שאסתר תגלה כי כולם, עד אחד, נספו. גם סיפור חייו של בעלה של אסתר, דוד שיף ז"ל, שעלה לארץ ישראל בגיל 16 מפולין, ונפטר בשיבה טובה ב-2016, מקבלים את מקומם בין עמודי הספר.

מקום של תקווה
מקום של תקווה
ספר המגולל את סיפוריהם של המתמודדים עם מחלות נפש. הכותבות, יהודית רותם ונורית רוט, יצאו למסע משותף שמטרתו למוסס את הסטיגמה החברתית והדעות הקדומות הקשורות לעולמם של המתמודדים עם בעיות נפשיות. הן ביקרו בהוסטלים, בקהילות תומכות ובדירות מוגנות, הקשיבו לסיפוריהם המרגשים של המתמודדים והעלו אותם על הכתב. הספר נכתב בהזמנת חברת "שלו שירותי שיקום".

דמעה מלוחה - זיכרונותיה של רוחמה ליפמן
סיפור חייה של רוחמה (אייגה) ליפמן (לבית ביטר) ז"ל, שנולדה ב-1932 בכפר קטן בבוקובינה שבצפון רומניה. באוקטובר 1941 נקטעה ילדותה לאחר שמשפחתה, יחד עם כל יהודי הכפר, גורשה אל הגטו הקרוב. זמן קצר לאחר מכן החל מסע הנדודים של המשפחה, שיעדו הסופי היה טרנסניסטריה, מחנה ריכוז שקיבל את התואר המצמרר "אושוויץ הרומנית". הספר עוקב אחר סיפור הישרדותה, עלייתה והתאקלמותה כילדה בודדה בארץ ישראל ואחר חייה הבוגרים: המפגש המחודש עם בני משפחתה, ההיכרות עם בעלה, חיי המשפחה והאמהות ועוד.

לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:

© כל הזכויות שמורות