כתיבת סיפורי חיים - ביוגרפיות - אוטוביוגרפיות

"החיים אינם מה שחיית, אלא מה שאתה זוכר והאופן שאתה זוכר אותם כדי לספרם."

לחיות כדי לספר, גבריאל גרסיה מארקס


כתיבת סיפורי חיים - ביוגרפיות


כתיבת סיפור החיים של אדם היא דרך מעצימה וייחודית לחגוג את החיים ואת המשכיותם.
לכל אדם יש סיפור, מאגר של חוויות, התנסויות וזיכרונות שמבטאים את שורשיו, את ילדותו ואת דמותו של האדם שהפך להיות. כל סיפור הוא יחיד ומיוחד, שונה ואישי.
העלאת סיפור החיים האישי על הכתב חשובה כמעשה של "והגדת לבנך", שמשמעותו לדורות הבאים לא תסולא בפז. שהרי, אם לא תספרו את סיפורכם המשפחתי, עלול הסיפור לרדת לטמיון ולהיעלם, ובהיעלמו, יימחקו חלקים חשובים מהמורשת הפרטית והמשפחתית שלכם. אבל העלאת סיפור החיים על הכתב אינה חשובה רק עבור הדורות הבאים. עצם הסיפור, כשהוא מסופר לאדם אוהד וקשוב, עושה טוב למספרו, מרומם את רוחו ומעניק לו ריפוי וכוח להתבוננות עצמית.
אתם יכולים כבר להתחיל לדמיין בראשכם את התהליך: אתם נפגשים עם כותבת מנוסה ואמפתית, עונים בפתיחות לשאלותיה, מספרים לה על מקורותיכם המשפחתיים, על זיכרונות ילדותכם ועל הבית בו גדלתם, נזכרים בחוויות חיים מעצבות, בדילמות וההתלבטויות שהיו מנת חלקכם, ומביטים שוב, ממרחק הזמן, בבחירות משמעותיות שעשיתם לאורך הדרך. אט אט הופכים כל מרכיבי הסיפור למקשה אחת, ולפתע נולד לו, כמו תינוק היוצא אל העולם, סיפור חיים מגובש, משמעותי ומרתק, שאתם ניצבים במרכזו.
אנו ב"כתיבה תמה" נטפל בסיפור בידיים אוהבות ומסורות, במבט חומל, באוזן קשבת ובלב חפץ.
בסיומו של התהליך, תאחזו בידיכם ספר כרוך ומעוצב, שמספר ומתעד את סיפור חייכם הייחודי ואת התמונות המלוות וממחישות אותו. את הסיפור הזה תוכלו להעביר הלאה למשפחתכם, לחבריכם ולסביבתכם הקרובה או הרחוקה.

אשמח ללוות אתכם במסע מרתק ומשמעותי זה.


לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:
  • “רציתי להודות לך על מסע מרתק ומרגש שעברנו יחד. לא היה פשוט לפגוש ולראיין אנשים המתמודדים עם מחלות נפש שונות ומתגוררים במסגרות שיקומיות (הוסטלים, קהילות תומכות ודירות מוגנות). את עשית זאת ברגישות, בעדינות ובסבלנות רבה. פגשת את האנשים, הקשבת לסיפוריהם באמפתיה, ושאלת אותם שאלות ברגישות, במקצועיות ובטקט שבלעדיהם לא ניתן היה לעמוד במשימה מורכבת ומאתגרת זו.”

    רעיה שלו, ממייסדי חברת שלו - שירותי שיקום ייחודים ומתקדמים
  • “הצלחת לפתוח את סבתא שלנו בהמון כבוד, סבלנות, רגישות וחוכמה. בזכותך למדנו דברים חדשים על משפחתנו, שסבתא בחרה שלא לדבר עליהם. כתיבתך המרגשת גרמה לכולנו לדמעות הזדהות ואהבה לנערה בת ה- 16 שהגיעה לבדה לארץ והפכה בהרבה נחישות, עיקשות ואמונה לראש השבט המפואר שלנו..”

    רבקה שנקר, נכדתה של אסתר שיף
  • “נורית יקרה, רציתי להודות לך על העבודה המסורה והחשובה שעשית עם אבי, דב גרינוולד ז"ל, ועל כתיבת ספרו "החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי". כתבת ספר מרגש, מרתק וחשוב, שמבטא את דמותו של אבא בצורה הטובה והמדויקת ביותר.”

    רמי גרינוולד, בנו של דב גרינוולד

© כל הזכויות שמורות