ממליצים

  • “נורית סייעה לי בתחקיר ובכתיבה של חומרים משפטיים לצורך הוצאת ספר. ההבנה והידע המשפטיים שהביאה עמה, כמו גם ניסיונה ככותבת וכעורכת, ניכרו בעבודתה ובתוצרים היפים שהביאה. היא עשתה את עבודתה במקצועיות, ביעילות ובחריצות רבה, ולא פחות חשוב מכך – תמיד היה נעים לעבוד עמה. אני ממליץ בחום להיעזר בשירותיה.”

    השופט (בדימוס) דוד חשין, לשעבר נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים
  • “הצלחת לפתוח את סבתא שלנו בהמון כבוד, סבלנות, רגישות וחוכמה. בזכותך למדנו דברים חדשים על משפחתנו, שסבתא בחרה שלא לדבר עליהם. כתיבתך המרגשת גרמה לכולנו לדמעות הזדהות ואהבה לנערה בת ה- 16 שהגיעה לבדה לארץ והפכה בהרבה נחישות, עיקשות ואמונה לראש השבט המפואר שלנו..”

    רבקה שנקר, נכדתה של אסתר שיף
  • “נורית יקרה, רציתי להודות לך על העבודה המסורה והחשובה שעשית עם אבי, דב גרינוולד ז"ל, ועל כתיבת ספרו "החיים, כפי שלא דמיינתי שיהיו לי". כתבת ספר מרגש, מרתק וחשוב, שמבטא את דמותו של אבא בצורה הטובה והמדויקת ביותר.”

    רמי גרינוולד, בנו של דב גרינוולד

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

כמה זמן אורך התהליך? 
תהליך הכתיבה נמשך בדרך כלל בין ארבעה לששה חודשים, אך לכל ספר ולכל מספר יש קצב ואופי משלו. התהליך משתנה בהתאם להיקף החומרים והתחקיר עליהם מתבסס הסיפור, ובהתאם לפניות של הלקוח/ה.
לוחות הזמנים נקבעים לאחר פגישת היכרות ראשונית עם הלקוח/ה. במהלך הפגישה נגדיר את היקף ומכלול הנושאים בהם יעסוק הספר, ובהתאם לכך נקבע את מסגרת הזמן המשוערת לסיום הכתיבה. 
לקריאה נוספת על התהליך

מהי העלות של הוצאת ספר?
מאחר שכל ספר שונה בהיקפו, בגודלו ובאופיו, קשה לקבוע מראש מחיר מוגדר להוצאת ספר.
התשובה מורכבת מנתונים שונים, ביניהם:
כמה פגישות וראיונות יש לבצע? האם יש אנשים נוספים מלבד המספר שצריך לראיין?
מה היקף החומרים שיש לאסוף, לערוך ולכתוב? 
מה היקף התחקיר הנדרש?
כיצד תרצו להפיק את הספר? באופן עצמאי או בליווי צמוד שלי? 
לכן העלות עשויה להשתנות מאדם לאדם, ומפרויקט לפרויקט.
לאחר פגישת ההיכרות (ללא התחייבות), בה נגדיר את היקף ומכלול הנושאים בהם יעסוק הספר, אשמח להעביר לכם הצעת מחיר מסודרת ומותאמת לפרויקט האישי שלכם. 

מי יכול לפנות אלי בנוגע לכתיבת סיפור חיים, ומתי הזמן המתאים?
במקרים רבים, מי שמעודדים ומאיצים באדם להעלות את סיפור חייו על הכתב הם ילדיו או נכדיו. הם עושים זאת משום שהם מבינים שהכתיבה היא האמצעי היעיל ביותר לשימור הזיכרון האישי והמשפחתי ולהעברתו הלאה לדורות הבאים. 
במקרים אחרים, היוזמה לכתיבת סיפור החיים היא של בעל הסיפור עצמו, שמרגיש כי הגיע הזמן הנכון לספר לילדיו ולנכדיו, לחבריו, ולעיתים אף לקהל רחב יותר, מאין בא, מהם מקורותיו המשפחתיים, ומהן החוויות המכוננות שעיצבו אותו והפכו אותו למי שהוא. 
בשני המקרים – כתיבת סיפור החיים של אדם היא דרך מעצימה וייחודית לחגוג את החיים ואת המשכיותם.
העיתוי הנכון להתחלת התהליך שונה מאדם לאדם וממשפחה למשפחה. אם ברצונכם לחקור את שורשי משפחתכם ולהעלות על הכתב את סיפור חייכם - אל תתמהמהו, משום שהזמן חולף ללא שוב, הזיכרון מתעמעם, מסמכים מתבלים ומתפוררים ומידע יקר ערך עלול לרדת לתהום הנשייה.  
אם זיכרונות המשפחה חשובים עבורכם - צרו קשר עוד היום.

מדוע להיעזר בסופר/ת צללים?
ישנם אנשים רבים המעוניינים להעלות על הכתב את סיפור חייהם, אך מתקשים לעשות זאת בעצמם, או משום שלא ניחנו בכישרון הכתיבה הדרוש לצורך כתיבת ספר, או מפאת חוסר בזמן ובאנרגיות הנדרשים לצורך הוצאה לפועל של פרויקט מורכב מסוג זה. במקרים כאלה הפתרון הנכון הוא להיעזר בסופר/ת צללים שזוהי מומחיותו/ה - לשאול, להקשיב, לראיין, לתחקר, לכתוב ולערוך.
אם אתם חוששים שאדם זר לא יעביר את סיפורכם טוב כמוכם, הסירו דאגה מלבכם. סופרת צללים טובה תדע לכתוב את הסיפור שלכם בצורה מקצועית ומדויקת, תוך שמירה על קולכם הייחודי והאישי. שמה/ו בדרך כלל לא יוזכר על גבי כריכת הספר. הקרדיט, כפי שיוסכם ביניכם לבינה/ו, ייכתב בדרך כלל באחד העמודים הפנימיים של הספר או בעמוד ה"תודות".   

למה לבחור דווקא בי?
כתיבה, וכתיבת צללים בפרט, היא המקצוע והייעוד שלי. לאחר שנים רבות בעולם העיתונות, הכתיבה והעריכה (הן כשכירה והן כעצמאית) אני מביאה איתי ידע וניסיון רב בתחומי הכתיבה, התחקיר, הריאיון, התיעוד והעריכה. 
ככותבת ועורכת מנוסה ומקצועית, אני יודעת לכוון את הלקוח/ה לדגשים הנכונים, שיעזרו לי לספר את הסיפור שלו/ה בצורה הטובה, המדויקת והאותנטית ביותר. בה בעת אשמור על קולו/ה הייחודי והאישי. 
היתרון המקצועי שלי מתבטא לא רק בכתיבה קולחת, מרתקת ורהוטה, אלא גם ביכולת לבצע תחקיר מקיף על התקופה והנסיבות שבהן התרחשה עלילת הסיפור. 
את כל זה אני עושה באהבה, במסירות, ברגישות, באמפתיה, ומתוך תחושת שליחות אמיתית, המקרינים באופן ישיר על השירות: אדיב, קשוב, אמין ואחראי.
מלבד כל זאת, הלקוחות שלי זוכים לבונוס ייחודי ויוצא דופן: את הספרים שאני כותבת עבורם עורכת אמי, הסופרת יהודית רותם. כך שאם תפנו אלי תיהנו מעריכה ספרותית-מקצועית של ספרכם על ידי סופרת מוערכת, עתירת ידע וניסיון.
אז עכשיו שהבנתם למה לבחור דווקא בי,  אל תהססו: השאירו את שמכם ומספר הטלפון שלכם, ואשמח לחזור אליכם ולתת פרטים נוספים.

לפרטים נוספים ולייעוץ ראשוני ללא תשלום, השאירו פרטים בטופס צרו קשר:


צרו קשר

שם

אימייל *

הודעה (יש לציין מס' טלפון) *

© כל הזכויות שמורות